estetik göğüs burun estetiği 3st3tik

2011-01-16 13:16:00

estetik göğüs burun estetiği 3st3tik estetik göğüs burun estetiği 3st3tik kelimesinde arama motorlarında ilk sırayı hedefleyen sitemiz bu yazıyı sizlere bilgilendirme amaçlı yazmıştır. estetik göğüs burun estetiği 3st3tik kelimesinde arkadaşım ilk sıraya gelmek istiyor bende bu yazıyı onun için yazıyorum.Umarım bir faydam dokunur... Burun estetiği ile ilgili bilgiler de yer almaktadır. estetik göğüs burun estetiği 3st3tik , Burun estetiği

estetik nedir,burun estetiği nedir,estetik göğüs burun estetiği 3st3tik

Estetik, insanın dış dünyaya gösterdiği, “güzel” ve “çirkin” sözcükleriyle dile gelen tepkileriyle ilgilidir. Ancak güzel ve çirkin terimlerinin içerikleri kesin değildir ve anlamları da öznel ve relatiftir. Ayrıca, etkileyici bir doğa görünümüyle ilgili gözlemlerde ya da sanat eleştirilerinde kullanılan nitelemeler yalnızca güzel ve çirkinle sınırlı değildir; anlamlı, dengeli, uyumlu, ürpertici, yüce gibi bir dizi başka kavram da değerlendirmeye girer.

Estetik, bir yandan güzelin yalnızca öznel olmayan, nesnel bir içerik de taşıyan bir tanımını yapmaya, bir yandan da bu değişik terimler arasındaki bağıntıları belirlemeye çalışır. Estetik nesne terimine iki farklı anlam verilebilir: maddi nesne ve ereksel nesne. Ereksel nesne, nesneye insanın yüklediği anlamdır; zihin içindedir. oysa maddi nesne öznenin zihninden bağımsızdır.

Estetik nesne, ereksel anlamıyla tanımlanırsa, estetik kuramının asıl konusu da estetik yaşantı olur. Oysa Kant felsefesinin öznelliğine karşı çıkanların amacı, estetiğin duygular ve öznel yaşantılar alanından çıkararak estetik nesnenin kendi özellikleri üzerinde temellendirmektir.

Peki Burun estetiği nedir?

Bazı insanlar burunlarına şekil vermek istyorlar , bu tip ameliyatlarra rinoplasti denmektedir.Ameliyatta burun operasyonu ile burnunuzun ucuna yeniden şekil verilmektedir.Bu ameliyatlarda buruna şekil verildiği gibi ,burun büyütülüp küçültülebilir.Burun delikleri küçültülebiliyor.Burun ameliyatında nefes alma problemleri olanlara bu sorunu çözmeye yönelik ameliyat yapılmalıdır.

Başarılı bir ameliyatta burun yüz ile uyumlu olmalıdır.Burun yapısında ki değişiklikler fazla aşırıya kaçmadan yapılmalıdır.Dışarıdan bakılınca çok farklı bir görünüşü olmaması doğal bir görünüşü olmalıdır.

Tabi bunların bu kadar iyi olabilmesi için , ameliyat olacak kişi doktoruna , isteklerini ve beklentilerini iyi bir şekilde anlatabilmesi gerekmektedir.Ameliyat sonucunda istediğiniz bir görünüşü alabilmeniz için çok da mükemmel aolağanüstü şeyler beklememeniz gerekmektedir.

Yazının kaynağı ; estetik göğüs burun estetiği 3st3tik 'dir.

75
0
0
Yorum Yaz
Ödev Ödev